Część 1: Jak wykonać perfekcyjny makijaż?

perfekcyjny makijaż

Większość kobiet nosi makijaż. Fakty są niezaprzeczalne. Niestety, czasami panie zamiast delikatnie ukryć niedoskonałości pod makijażem, uwydatniają je. Zamiast pozytywnego efektu estetycznego uzyskują efekt przerysowania. Jak przygotować się do sztuki makijażu, w co się zaopatrzyć i w końcu, jak wykonać perfekcyjny makijaż? Podpowiadamy!

Poznaj swoją cerę

Wiele kobiet nie ma pojęcia, jaki typ cery posiada. A jest to bardzo istotne, bowiem kosmetyki kolorowe, podobnie jak kosmetyki pielęgnacyjne, takie jak krem czy serum, również powinny być odpowiednio dobrane do cery. Nieco inne kosmetyki, bazy, pudry będą idealne do cery tłustej, a nieco inne do cery suchej czy mieszanej. Warto poradzić się specjalisty tudzież po prostu poczytać artykuły na temat poszczególnych typów skóry, aby idealnie dopasować kosmetyki, którymi wykonamy perfekcyjny makijaż.

Dobierz odpowiednie kolory do swojego typu urody

Tutaj czeka Cię kolejna dawka wiedzy. Każdy z nas reprezentuje bowiem unikalny typ urody i w związku z tym nieco inne kolory pasują każdemu z nas. By wykonać perfekcyjny makijaż, warto dowiedzieć się, jakie są cechy charakterystyczne poszczególnych typów urody, czyli pani wiosny, lato, jesieni i zimy. Wówczas perfekcyjnie dobierzemy kolory cieni, podkładu, kredki do brwi i nie narazimy się na wspomniane przerysowanie.

Nie oszczędzaj na kosmetykach

Wybieraj kosmetyki, które w swym składzie mają jak najmniejszą ilość szkodliwych, sztucznych substancji. Stawiaj na dobre marki i atestowane, sprawdzone pod okiem ekspertów produkty. Aby wykonać perfekcyjny makijaż zaopatrz się w naprawdę dobre pod względem jakości: puder, fluid, bazę, tusz do rzęs, eyeliner, kredkę do brwi. To absolutna podstawa kosmetyczki. O tym, jak przy ich pomocy stworzyć idealny makijaż opowiemy już wkrótce.