jaki makijaż do zielonej sukienki

Czym jest baza pod makijaż?

Jeśli chodzi o podkład i korektor, istnieje wiele opcji. Ale w przypadku bazy pod makijaż, prawdopodobnie wahasz się między dwoma rodzajami: płynnym lub kremowym. Na szczęście, oba rodzaje mają swoje zalety. Baza w płynie jest świetna ze względów higienicznych, ponieważ można ją łatwo zetrzeć po użyciu, natomiast baza w kremie pozostaje na swoim miejscu i bez problemu wtapia się w skórę. Wyjaśnimy Ci różnice między nimi, abyś mogła dokonać właściwego wyboru dla swoich potrzeb.

Co to jest baza pod makijaż?

Baza pod makijaż to w zasadzie płynny podkład, co sprawia, że jest odpowiednia dla tłustych typów skóry. Są one również przeznaczone do stosowania przed użyciem płynnego podkładu. Należy je stosować przed zaaplikowaniem w kremie, dzięki czemu możliwe będzie znaczne przedłużenie trwałości produktów i jakości.  Bazy pod makijaż występują w szerokiej gamie odcieni i rodzajów wykończeń – dzięki temu każdy znajdzie najwłaściwszy rodzaj produktu dla siebie.

Różnice między podkładami w płynie i w kremie

– Grubość: Podkłady płynne są zazwyczaj cieńsze i mniej tłuste niż podkłady kremowe. Są też bardziej higieniczne, ponieważ można je łatwiej usunąć z twarzy. Podkłady kremowe są bardziej treściwe, więc lepiej utrzymują się na skórze i lepiej łączą się z innymi produktami. Są również bardziej odpowiednie dla osób o tłustej cerze, ponieważ lepiej się utrzymują i wtapiają w skórę.

Który z nich jest dla ciebie najlepszy?

Jeśli masz tłustą skórę, powinnaś wybrać podkład w płynie, ponieważ te formuły są bardziej odpowiednie dla tłustych typów skóry. Podobnie, jeśli masz skórę suchą, powinnaś wybrać podkład kremowy. Istnieje jednak wiele innych czynników, które powinnaś rozważyć przed podjęciem decyzji. W zależności od rodzaju skóry, może się okazać, że jeden rodzaj podkładu będzie lepszy od drugiego. Na przykład, jeśli masz skórę mieszaną, powinnaś wypróbować podkład w płynie, ponieważ te formuły są bardziej nawilżające i odpowiednie dla wszystkich typów skóry. Jeśli masz skórę wymagającą, taką jak trądzik lub ciemne plamy, powinnaś również rozważyć rodzaj podkładu. Na przykład, krem zwalczający trądzik lub bezolejowy podkład w płynie mogą być dla Ciebie lepsze.

Porady, jak używać bazy pod makijaż

– Wybierz odcień, który pasuje do Twojego odcienia skóry – jeżeli Twoja skóra jest tłusta, może wyglądać lepiej w odcieniu o jeden ton jaśniejszym od Twojego koloru skóry. Podobnie, jeżeli Twoja skóra jest sucha, może wyglądać lepiej w odcieniu o jeden ton jaśniejszym od koloru Twojej skóry. – Przed nałożeniem bazy pod makijaż użyj ulubionego kremu. Podkłady mają za zadanie utrwalić makijaż i sprawić, że będzie się on dłużej utrzymywał.

Blendowanie jest kluczem do uzyskania nieskazitelnego wykończenia. Nie chcesz mieć żadnych smug ani nierówności? Do blendowania użyj gąbki lub pędzla. Ponadto:

– Użyj sprayu utrwalającego. Spray utrwalający ma za zadanie zrównoważyć koloryt Twojej skóry, a jednocześnie utrwalić makijaż. Możesz użyć sprayu utrwalającego, aby poprawić wygląd swojej bazy pod makijaż.

– Nie zapominaj o czyszczeniu pędzli do makijażu. Przed nałożeniem bazy, wyczyść pędzle do makijażu płynem do czyszczenia pędzli.

– Nie pomijaj nawilżania przed użyciu bazy pod makijaż. Użycie mocnego kremu nawilżającego może sprawić, że makijaż będzie trwał dłużej.