Depilacja strefy bikini – na jaki zabieg się zdecydować?

Depilacja strefy bikini – na jaki zabieg się zdecydować?

Kiedyś depilacja okolic bikini stanowiła temat tabu. Dzisiaj kobiety nie wstydzą się już na ten temat rozmawiać i chętnie dzielą się swoimi doświadczeniami. Niektóre decydują się jedynie na depilację w części pachwin, a inne na depilację całkowitą, tak zwaną brazylijską. Która z metod depilacji jest najbezpieczniejsza i przynosi najlepsze efekty?

Golenie i depilator

Jeśli golimy strefę bikini maszynką, efekty utrzymują się bardzo krótko. Poza tym, łatwo też o uszkodzenie delikatnej skóry ostrzem i powstanie stanu zapalnego. Depilator również nie jest najlepszym pomysłem, ponieważ może spowodować wrastanie włosków i jeszcze większy stan zapalny. Poza tym, tego typu zabieg jest niezwykle bolesny.

Polecane metody depilacji strefy bikini

Chcąc wyeliminować zbędne owłosienie w domu można sięgnąć po krem do depilacji lub praktyczne plastry, które wymagają jedynie rozgrzania. Zabieg plastrami można też wykonać w profesjonalnym salonie kosmetycznym. Wiele pań decyduje się ostatecznie na epilację laserową, ponieważ przynosi najlepsze skutki, które są przede wszystkim długotrwałe.