Jak perfekcyjnie wyczyścić piekarnik?

Jak perfekcyjnie wyczyścić piekarnik?

Piekarnik to jedno z najczęściej używanych urządzeń kuchennych, które niestety brudzi się praktycznie podczas każdego pieczenia. Wystarczy odrobina tłuszczu, sosu, czy żółtego sera, aby pojawiły się trudne do pozbycia się zabrudzenia i przykry zapach. Ważne jest, aby o swój piekarnik dbać na bieżąco, ponieważ w ten sposób można go oczyścić znacznie łatwiej i bez większego wysiłku. Jak wyczyścić piekarnik, który od dawna nie był czyszczony?

Domowe sposoby czyszczenia piekarnika

Zaleca się, aby wstawić do niego miskę z wodą i dobrze nagrzać piekarnik. Woda sprawi, że zabrudzenia będą o wiele łatwiejsze do usunięcia. Warto wypróbować następnie jeden z domowych sposobów – wspaniale ze starym tłuszczem radzi sobie soda oczyszczona z wodą i płynem do mycia naczyń. Można też zastosować dodatek octu. Zwykle kratki wymagają szorowania, ale same powierzchnie piekarnika oczyszczają się szybko.

Jeśli domowe sposoby nie dają sobie rady z zabrudzeniami, wówczas przychodzi czas na profesjonalną chemię. Trzeba jednak pamiętać, aby dokładnie spłukać ją wodą, ponieważ jest szkodliwa dla zdrowia.