Jak przywrócić kolor ubraniom?

Jak przywrócić kolor ubraniom?

Prawdopodobnie każdy z nas chociaż raz w życiu doświadczył tego uczucia, gdy konieczne jest pozbycie się nowej lub zupełnie nieznoszonej bluzki, koszuli czy sukienki. Przykładem może być chociażby przyczepiona do ubrań duma! O tym jak się jej pozbyć pialiśmy tutaj. Powodem może być np. wybielenie przez silny detergent. Inną możliwością są wyblakłe ubrania od słońca, na które w zdecydowanej większości zupełnie nie mamy wpływu. Okazuje się, że zniszczonym w ten sposób elementom garderoby można nadać drugie życie! Jak przywrócić kolor ubraniom? 

Wyblakłe ubrania od słońca to żaden problem!

Na początku zaznaczamy jednak, że wyblakłe ubrania od słońca to nie jedyny powód, który może sprawić, że nasza garderoba stanie się wypłowiała i pozbawiona charakteru. Mimo że niejednokrotnie o tym zapominamy to nasze codzienne nawyki, mają spory wpływ na stan naszych ubrań. Kluczową zasadą jest czytanie zaleceń znajdujących się na metce. Pranie w wyższej temperaturze może szybciej doprowadzić do zniszczenia ulubionych ciuchów. Co więcej, im wyższa temperatura, tym więcej barwnika się wypłukuje. Przed włożeniem ubrań do bębna doskonale jest przewrócić je na lewą stronę! Gwarantujemy, że dzięki tym kilku prostym trikom, Twoje ubrania zdecydowanie dłużej będą wyglądać jak nowe!

Co zrobić w przypadku, gdy ubrania były pozostawione na słońcu zbyt długo? Z pomocą przyjdzie farba do tkanin! W sklepie internetowym dla plastyków znaleźć można najróżniejsze kolory, dzięki czemu każdy znajdzie odcień zbliżający go do sukcesu i ratowania zniszczonej odzieży. Od czego zacząć swoją przygodę z farbami do tkanin? 

Jak przywrócić kolor ubraniom? Krok po kroku

Przede wszystkim ustal, jaki rozdział materiału wymaga odświeżenia. Zupełnie inne farby do tkanin zastosujesz w przypadku jedwabiu, a inne np. bawełny. 

Sprawdź na metce, a jaka jest najwyższa temperatura, w której możesz prać dane ubranie. W przypadku, gdy zalecana temperatura wynosi mniej niż 40 st. C, nie wcale musisz się poddawać. Pamiętaj jednak, że farbowanie w niższych temperatura może wpłynąć na intensywność koloru.

Od czego zależy ilość zużytej farby do tkanin? Oczywiście od ciężkości ubrania! W tym przypadku bezwzględnie zastosuj się do zaleceń producenta, które widnieje na opakowaniu. 

Ubranie, które chcesz pofarbować, włóż do środka, a na nie połóż farbę do tkanin. Wybierz program syntetyki 40 st. C i gotowe!

Po zakończeniu odnawiania ubrań nie zapomnij o ponownym ustawieniu pralki. Tym sposobem pozbędziesz się resztek produktu.