Jak ubrać się na rozmowę o pracę?

Jak ubrać się na rozmowę o pracę?

Wiele mówi się o tym, że dzisiejszy rynek pracy to rynek pracowniczy. Mimo to, w trakcie rozmowy o pracę kandydat powinien starać się zrobić jak najlepsze wrażenie i to on musi przekonać do siebie pracodawcę. Jak ubrać się, aby zaprezentować się jako kobietę kompetentną, elegancką i z klasą? Podpowiadamy.

Dopasuj strój do charakteru pracy

Każdy ubiór w takiej sytuacji powinien być raczej elegancki i klasyczny. Trzeba jednak pamiętać, że starając się o pracę w piekarni, czy sklepie sportowym nie ma konieczności zakładania kostiumu oraz białej bluzki. Najlepiej rodzaj stroju dopasować do miejsca. Jeśli jest to praca kreatywna, można pozwolić sobie na elementy stroju, które podkreślą charakter danej osoby i będą świadczyły o niebanalnym guście i pomysłowości.

Czego nie ubierać na rozmowę o pracę?

Nawet, jeśli rozmowa odbywa się w środku lata, nigdy nie wypada ubierać klapek, japonek, czy też bardzo odkrytych sandałów. Nie powinno się również zakładać za krótkich spódnic i sukienek, głębokich dekoltów, czy zbyt intensywnych kolorów. Trzeba też rozważyć wybór odpowiedniej, raczej stonowanej biżuterii.