Jak usunąć kamień z kabiny prysznicowej?

jak usunac kamien z kabiny

Każdy, kto zdecydował się na kabinę prysznicową zamiast wanny tudzież wybrał oba rozwiązania w swojej łazience wie, jak trudne, a zarazem ważne jest regularne czyszczenie kabiny. Osadzający się kamień powoduje bowiem nieestetyczne zacieki, których ciężko się pozbyć. Na szczęście istnieje kilka sposobów na radzenie sobie z kamieniem na powierzchni kabiny prysznicowej. Jakie to sposoby?

Domowy sposób na kamień w kabinie prysznicowej

Jednym z najczęściej stosowanych sposobów na kamień jest ocet. Każdy z nas ma go w swojej kuchennej szafce. Jeżeli chcemy oczyścić nim kabinę prysznicową to wystarczy nalać go do miseczki i wymieszać z wodą w proporcji 1:1. Jeżeli kamień jest wyjątkowo oporny, to wystarczy podgrzać nieco ocet i nasączyć nim gąbkę, a następnie przetrzeć kabinę. Warto pozostawić ocet na jakiś czas na powierzchni i otworzyć drzwi od łazienki, bowiem zapach jest duszący i nieprzyjemny.

Profesjonalne preparaty zwalczające kamień

Z pomocą w walce z kamieniem w kabinie prysznicowej spieszą producenci profesjonalnych i bezpiecznych środków czyszczących, tacy jak Biofos. Na stronie biofos.pl można nabyć płyn do kabin prysznicowych, w którego składzie znajdziemy w stu procentach naturalny wyciąg z lawendy. Preparat działa nie tylko bezpiecznie, ale i skutecznie. Bez problemu zwalcza rdzę, kamień i pozostawia lśniącą i czystą powierzchnię, z którą się zetknie.

Oryginalny sposób na czyszczenie kabiny prysznicowej

Wiele osób może być zaskoczonych, jednak kabinę prysznicową można oczyścić… coca-colą! To jeden z oryginalniejszych oraz tańszych sposobów na odkamienianie oraz odrdzewianie powierzchni oraz przedmiotów.

Przekonaj się, że czyszczenie kabiny oraz usuwanie kamienia z jej powierzchni nie musi być trudne. Korzystając z bezpiecznych, specjalistycznych środków oraz domowych sposobów szybko zyskasz lśniącą i czystą przestrzeń w łazience!