Łąka kwietna sposobem na perfekcyjny ogród

łąka kwietna

Chyba każdy, kto posiada ogród marzy o tym, by to miejsce zachwycało bogactwem kolorów, pięknem i urodzajem roślin oraz kwiatów. Jednocześnie, by ta przestrzeń była jak najbardziej przyjazna, bezpieczna, zachęcała do spędzania tam czasu. Doskonałym pomysłem, który spełnia wszystkie te oczekiwania jest łąka kwietna. Jak stworzyć w swym ogrodzie istny, naturalny raj? Podpowiadamy!

O łąkach kwietnych słów kilka

Łąka kwietna coraz częściej zastępuje krótko przystrzyżone, idealne trawniki. I nie ma w tym nic dziwnego. Wszak coraz bardziej popularny jest trend powrotu do natury. Do tego, co nieskażone, do tego, co pierwotne. A takie są właśnie łąki kwietne. Naturalne, pachnące, sielskie, kojarzące się z beztroskimi latami dziecięcymi. I co ważne, niewymagające specjalistycznej wiedzy ogrodniczej.

Skąd wziąć nasiona łąki kwietnej?

Samodzielny zbiór nasion łąki kwietnej raczej nie jest dobrym pomysłem, jeśli nie znamy się na specyfice poszczególnych gatunków. Na szczęście z pomocą przychodzą takie sklepy z mieszankami nasion łąk kwietnych, jak Pani Łąka.  W asortymencie sklepów znaleźć można ogromny wybór różnorodnych mieszanek, a wśród nich, między innymi antysmogowe, miododajne, wieloletnie, jednoroczne. Ci, którzy nie mają ogrodu, a marzą o własnej łące, mogą sięgnąć po mieszanki łąk kwietnych balkonowych. Jak widać, każdy tu znajdzie coś dla siebie!

Łąki kwietne – funkcje

Łąki kwietne pełnią wiele funkcji, nie tylko estetycznych. Choć nie ulega wątpliwości, że ich nieperfekcyjna perfekcyjność to jedna z głównych zalet. Kwietne łąki przynoszą wiele korzyści: mają właściwości oczyszczające powietrze, są schronieniem dla wielu małych ssaków, a także pokarmem dla zapylaczy.