pioro z grawerem

Na jaką okazję pióra z grawerem?

Prezenty, upominki, drobiazgi. Często nie wiadomo, co podarować komuś, kogo mało się zna albo łączą z tą osobą dość luźne relacje. Nieraz jest to koleżanka lub kolega z pracy, czasami szef, a innym razem mąż przyjaciółki. Chce się takiej osobie podarować coś niezobowiązującego, ale eleganckiego jednocześnie. Nie jest również obojętna okazja, bo przecież żonie przyjaciela, z powodu urodzenia dziecka, nie damy takiego samego prezentu jak mężowi przyjaciółki z okazji awansu w pracy. Kiedy więc można podarować pióro? Oto lista najczęstszych okazji:

  • okrągłe urodziny,
  • awans w pracy,
  • ukończenie szkoły (lub któregoś z jej etapów),
  • Dzień Edukacji Narodowej (dla wychowawcy, nauczyciela, dyrektora szkoły),
  • ukończenie studiów,
  • obrona doktoratu,
  • święcenia kapłańskie,
  • ślub.

Jest oczywiście mnóstwo innych upominków, które można by podarować z okazji powyższych uroczystości i zależy to wyłącznie od pomysłu darczyńcy i stopnia zażyłości z solenizantem czy jubilatem. Sprawdź na salonparker.pl.

Miły i wartościowy upominek

Na pewno pióra z grawerem będą miłym i niepowtarzalnym prezentem, a przy tym skłonią obdarowaną osobę do sporządzania odręcznych notatek. Będzie to stanowiło wartość dodaną samego upominku, zwłaszcza kiedy obdarowany nim zostanie człowiek młody, na przykład uczeń. Zostało bowiem naukowo dowiedzione, że pisanie ręczne pobudza komórki mózgu, odpowiadające za abstrakcyjne i twórcze myślenie. Dzięki niemu przyswajanie wiedzy staje się wydajniejsze. Warto o tym pamiętać w czasach, kiedy klawiatura komputera lub bezdotykowy ekran smartfona czy tabletu wypierają tradycyjne zeszyty i tak mozolnie kaligrafowane w nich niegdyś litery. Można by powiedzieć, że podarowanie pióra będzie nie tylko oryginalne, ale po prostu mądre, podobnie jak wręczenie książki.

Co wygrawerować na piórze?

W zależności od okazji i relacji z obdarowanym należy poszukać odpowiedniej złotej myśli, maksymy, sentencji czy cytatu. Jeśli znajomość nie jest zbyt zażyła, myśl będzie zapewne bardziej ogólna, jeżeli natomiast ktoś, komu chce się podarować taki prezent jest bliski darczyńcy, grawer będzie bardziej osobisty. Ze względu na niewielką powierzchnię, na której ma zostać umieszczony, napis nie może być bardzo rozbudowany. Często bywa to tylko data i nazwa okazji lub imię (imiona, np. nowożeńców) osoby obdarowanej. Można również obok napisu umieścić jakiś symbol, np. zrozumiały wyłącznie dla solenizanta bądź jubilata albo znany wszystkim, jak czterolistna koniczyna, słonik z uniesioną trąbą, czy inny znak mający przynosić szczęście.

Prezent spersonalizowany

Wśród wszystkich upominków i prezentów znajdą się takie, które będą cieszyć osobę obdarowaną mniej lub bardziej. Kluczem do sukcesu jest na pewno zażyła relacja pomiędzy obdarowującym a obdarowanym. Wówczas można śmiało podarować książkę czy kosmetyk. Jeśli jednak nie zna się solenizanta czy jubilata zbyt dobrze wtedy na pewno lepiej sprawdzą się mniej osobiste rzeczy, na przykład pióra z grawerem.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *