atopowe zapalenie skóry kosmetyki

Naturalne kosmetyki na atopowe zapalenie skóry

Atopowe zapalenie skóry wymaga odpowiedniej pielęgnacji, opartej przede wszystkim na głębokim i dogłębnym nawilżeniu. Na początek warto jednak zastanowić się, czym w zasadzie jest atopowe zapalenie skóry. Otóż najprościej rzez ujmując, AZS skóry lub inaczej egzema, jest przewlekłym i nawracającym schorzeniem. Co więcej, jest to choroba, która leży w genach danego pacjenta. Czym objawia się atopowe zapalenie skóry? Do najczęstszych objawów zalicza się:

  • świąd skóry,
  • podrażnienia,
  • czerwone plamki,
  • suchość skóry,
  • grudki, które do złudzenia przypominają liszaj,
  • swędzące wykwity.

Zmiany zwykle znajdują się w zgięciach łokciowych i kolanowych, na nadgarstkach, górnych powierzchniach dłoni, twarzy i szyi. Mogą obejmować również całe ciało. Schorzenie to obejmuje trzy fazy: niemowlęca, dziecięca, młodzieżowa/u osób dorosłych.

Atopowe zapalenie skóry – pielęgnacja

Pielęgnacja skóry z atopowym zapaleniem skory powinna opierać się przede wszystkim na stosowaniu sprawdzonych kosmetyków z dobrym składem. Doskonale gdyby produkty były przeznaczone dla skory wymagającej lub atopowej. Odpowiednio dobrana pielęgnacja pozwala na: walkę z bolesną i swędzącą skórą, łagodzą podrażnienia, a także wzmacniają barierę ochronną. Propozycją może być krem emolientowy Dexeryl, który doskonale sprawdzi się u posiadaczek i posiadaczy właśnie tej choroby skóry.

Naturalne kosmetyki na atopowe zapalenie skóry powinny przede wszystkim dostarczać odpowiednich składników odżywczych, a także nawilżenie. Niezwykle ważne jest również natłuszczenie, aby skóra nie straciła zbyt szybko wody.