włosy przetłuszczające się

Ratunek dla tłustej głowy – Szampon do włosów przetłuszczających się

Tłusta skóra głowy potrzebuje odpowiedniej pielęgnacji i odpowiedniego szamponu. Szampon do włosów przetłuszczających się jest niezbędny, gdy kosmyki szybko tracą świeżość z powodu nadmiernej produkcji sebum.

Szampon do włosów przetłuszczających się: dla kogo niezbędny?

Same włosy nie mogą być tłuste. O „tłustych” włosach decyduje intensywność wydzielania sebum skóry głowy. Gruczoły łojowe wydzielają łój, który chroni cebulki włosów i wygładza naskórek. Jeśli powierzchnia naskórka jest gładka, włosy lepiej odbijają światło i błyszczą. Tak więc blask pasm zależy od pracy gruczołów łojowych. Kiedy gruczoły łojowe są nadaktywne, włosy stają się tłuste. Jeśli wydzieliny jest za mało, pasemka wysychają.

Jeżeli Twoje włosy już drugiego dnia po myciu wyglądają na tłuste, a dodatkowo nie są podatne na rozdwajanie, są mało naelektryzowane i mają mocny połysk – oznacza to, że jesteś posiadaczem lub posiadaczką „tłustych” włosów. Takie włosy łatwo się układają, ale nie trzymają zbyt dobrze kształtu. Niestety dość częstym problemem jest też łupież.

Włosy przetłuszczające się: jaki jest powód?

Wielu właścicieli przetłuszczającej się skóry głowy musi codziennie myć włosy, aby zachować świeżość i stylizację. Jesteś też tym zmęczony? A więc, powinieneś poznać czynniki, które wpływają na przetłuszczanie się skóry głowy:

 1. Nie dotykaj zbyt często włosów. Prawie każdy wie, że częste dotykanie skóry twarzy może prowadzić do stanów zapalnych. Podobna zasada działa tutaj.
 2. Częste stosowanie tłustych maseczek, niezbyt dokładne spłukiwanie produktu z pasemek. Pamiętaj, że włosy od połowy długości potrzebują nawilżenia. Skoncentruj maksymalną ilość produktu na końcówkach.
 3. Brudny grzebień lub szczotka, które przenoszą kurz na włosy. Co więcej, używanie niewłaściwego grzebienia może prowadzić do powstawania łupieżu.
 4. Zbyt gorąca woda przy myciu i suszenie suszarką w wysokiej temperaturze pobudza wydzielanie sebum. Osusz pasemka suszarką do włosów, wybierając średnią lub niską temperaturę.

Przetłuszczające się włosy: główny problem

W przypadku, gdy gruczoły łojowe produkują zbyt dużo wydzieliny, skóra głowy zaczyna szybko ulegać zanieczyszczeniu i nawet profesjonalna stylizacja nie daje oczekiwanego efektu.

Warto mieć wśród swoich kosmetyków szampon głęboko oczyszczający, który dokładnie usuwa sebum i zanieczyszczenia. Ale nie nadużywaj go: przy częstym użyciu takie narzędzie wysusza włosy.

Kolejną trudnością dla właścicieli tłustej skóry głowy jest brak podstawowej objętości. Posklejane włosy nie trzymają dobrze swojego kształtu i wyglądają niezbyt ładnie nawet zebrane w kucyk.

Nasza porada: Osoby z problemem przetłuszczających się włosów, uwielbiają sięgać po suchy szampon. I robią to słusznie – ten produkt jest w stanie nie tylko odświeżyć wygląd pasm i wyeliminować potrzebę codziennego mycia, ale może również sprawić, że fryzura zyska na objętości. Dla fanów łatwej pielęgnacji lub tych, którzy po prostu nie mają czasu na codzienne mycie włosów, suchy szampon może być dobrym rozwiązaniem! Rozpyl lekki puder i gotowe!

Ale uwaga – ekspresowe metody nie powinny zastępować pełnej pielęgnacji Twoich włosów. Ciągłe stosowanie może prowadzić do nieodwracalnych skutków!  Sprawdź także artykuł suche włosy co mogę zrobić?

Jaki szampon do włosów przetłuszczających się warto wybrać?

Przy przetłuszczającej się skórze głowy łatwo można włosy obciążyć, więc potrzebne okażą się skuteczne, a jednocześnie lekkie produkty. Przede wszystkim, wybierając odpowiedni szampon, zwracaj uwagę na oznakowanie i skład. Najczęściej producenci używają naturalnych składników pochłaniających nadmiar sebum w tym m.in. ziół, które koją skórę i spowalniają pracę gruczołów łojowych, a także olejków, które nawilżają i odżywiają włosy. Szampony do włosów przetłuszczających się u nasady zazwyczaj zawierają:

 • cynk,
 • węgiel,
 • pokrzywę,
 • mentol,
 • glinę,
 • nagietek,
 • wodorosty

Nie jest polecane kupowania produktu 2 w 1, czyli szamponu i balsamu w jednej butelce, ponieważ w przypadku tych produktów nie możemy mówić o zbyt intensywnym oczyszczaniu. Życzymy, abyś każdego dnia czarowała pięknymi i zdrowymi włosami!

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *