Część 2: Jak wykonać idealny makijaż?

idealny makijaż krok po kroku

W poprzednim wpisie poświęconym wykonywaniu perfekcyjnego makijażu wspomnieliśmy o trzech istotnych kwestiach: poznaniu swojego typu cery, typu urody oraz dobraniu dobrych jakościowo kosmetyków. Dziś wskażemy, jak zrobić makijaż krok po kroku. A zatem, jak wykonać idealny makijaż?

Krok 1, czyli baza pod idealny makijaż

Nałożenie wysokiej jakości bazy to pierwszy krok do idealnego makijażu. Niestety jest on dość często pomijany. Kobiety, które spróbują choć raz bazy, nie chcą później już z niej rezygnować. Ułatwia ona bowiem rozprowadzenie fluidu, utrwala makijaż, a także zakrywa wiele niedoskonałości, z którymi nie poradziłby sobie w pojedynkę fluid.

Krok 2, czyli korektor

Korektor przydaje się do ukrycia niewielkich niedoskonałości, typu pajączki, wypryski czy cienie pod oczami. Nie można jednak przesadzać z jego użyciem, najlepiej używać go punktowo.

Krok 3, czyli fluid

W każdym poradniku, w którym mowa jest o tym, jak wykonać makijaż krok po kroku, jednym z najważniejszych etapów będzie nałożenie fluidu. Tak jest i w tym przypadku. idealny makijaż nie może obyć się bez tego kosmetyku. Musi być jednak idealnie dobrany do kolorytu cery oraz do typu naszej cery. Sucha cera wymaga kosmetyków o zdecydowanie innych właściwościach niż na przykład cera mieszana.

Krok 4, czyli puder

Delikatne muśnięcie pudrem, nawet transparentnym, utrwali makijaż oraz zapobiegnie świeceniu się twarzy. To szczególnie istotne wówczas, gdy mamy cerę tłustą.

Krok 5, czyli róż do policzków

Róż do policzków doda nieco naturalnego koloru, ożywi twarz. Warto pamiętać, by tonacja różu oraz pomadki, była jednakowa: ciepła bądź zimna.

Krok 6, czyli tusz do rzęs

Pięknie podkręcone i długie rzęsy to marzenie wielu kobiet. Na szczęście w sprzedaży dostępnych jest wiele wysokiej jakości tuszy, które pozwalają osiągnąć taki efekt. Wykonując idealny makijaż absolutnie nie można pominąć wytuszowania rzęs.

Krok 7, czyli konturówka i pomadka

Ostatnim krokiem do idealnego makijażu jest pomalowanie ust. Aby utrwalić działanie pomadki, warto wcześniej nieco przypudrować wargi. Można także użyć konturówki, by uzyskać nieco bardziej wyraźny efekt.

Wiedząc, jak wykonać makijaż krok po kroku, warto testować, uczyć się sztuki perfekcyjnego makijażu. Trening bowiem czyni mistrza!