Jak wybrać sukienkę na wesele?

Jak wybrać sukienkę na wesele?

Wybór odpowiedniej kreacji na wesele może być dość problematyczny. Zwłaszcza, że w sklepach znajdziemy mnóstwo kolorów i fasonów do wyboru. Czym się kierować na zakupach? Oto kilka praktycznych porad.

 

Gra w kolory

Sukienka na wesele tradycyjnie nie powinna być  ani czarna ani biała. Czerń w naszym kręgu kulturowym kojarzy się z żałobą i śmiercią. Dodatkowo istnieje przesąd, że czerń na weselu przynosi młodej parze pecha. Natomiast biel jest kolorem tradycyjnie zarezerwowanym dla Panny Młode… Dzień ślubu to wyjątkowa okazja i właśnie Panna Młoda powinna czuć się jak gwiazda wieczoru. Jeśli chodzi o wzory, to są one jak najbardziej dozwolone. Jedna przez zakupem warto sprawdzić, jak dany print prezentuje się na  zdjęciach…

 

Jaki fason będzie najbardziej odpowiedni?  

Styl naszej kreacji powinien być dopasowany do stylu w jakim organizowane jest wesele. Zwiewne, kwieciste sukienki  będą doskonale prezentowały się na uroczystości w stylu boho. Natomiast jeśli wesele organizowane jest w eleganckim, nowoczesnym hotelu, to stylizacja powinna być  klasyczna i bardziej stonowana. 

Kolejna sprawa to odpowiedni fason. Musi on być dopasowany do naszej sylwetki. Nie może on odsłaniać w tańcu zbyt wiele. Zwróćmy też uwagę na materiał, z którego wykonana jest wybrana przez nas kreacja. Nie powinien się nadmiernie gnieść.  Prześwitywać zawłaszcza w świetle fleszy. Dodatkowo warto, żeby dobrze przepuszczał powietrze. Dzięki temu nie spocimy się aż tak intensywnie w czasie tańca. Po prostu powinnyśmy czuć komfortowo, wwszak wesele trwa wiele godzin.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *