Jakie pędzle do makijażu okażą się najlepszym wyborem?

Jakie pędzle do makijażu okażą się najlepszym wyborem?

Różne marki mają różne metody aplikowania makijażu – to oznacza, że miłośniczki makijażowych trików muszą znać je wszystkie, aby uzyskać najlepszą jakość pędzli do makijażu. Najwyższa pora, aby dowiedzieć się, czym kierować się przy wyborze swojego pierwszego zestawu pędzli do makijażu.

Do czego chcesz mieć swoje pędzle?

Wszystkie pędzle do makijażu nie są stworzone w jednakowy sposób. Możesz używać tych samych pędzli do podkładu i pudru, ale do konturowania i podkreślania będziesz potrzebować innych modeli. Ważne jest również, aby zauważyć, że różne marki makijażu mają różne pędzle. Najlepiej zainwestować w jeden ogólny zestaw pędzili, dzięki któremu możliwe będzie kompleksowe aplikowanie wszystkich produktów – zarówno sypkich, jak i tych w kamieniu czy płynnych.

Jakie pędzle do makijażu powinnaś kupić?

Różne marki mają różne produkty i różne pędzle do makijażu. Rozbijmy to na czynniki pierwsze. – Pędzle do podkładu: To może być naprawdę szeroki zakres pędzli – od gęstych , które nakładają płynny podkład, po pędzle, które z powodzeniem poradzą sobie z aplikacją sypkiego pudru. Pędzle do blendowania są również niezbędne do nakładania podkładu. – Produkty pudrowe są używane do utrwalenia makijażu. Niektóre pudry są dostarczane z puszkami lub aplikatorami, podczas gdy inne mogą być nakładane za pomocą pędzla do pudru sypkiego. Poszczególne produkty mogą być nakładane również za pomocą gąbki.

– Konturowanie: Służy do nakładania produktów pudrowych na policzki i linię żuchwy. – Rozświetlenie: Służy do nakładania produktów pudrowych na kości policzkowe i czoło. Jak w przypadku każdego produktu do makijażu, musisz znać jakość marki, którą kupujesz – warto wybierać produkty pochodzące od renomowanych producentów.

Istnieje wiele sposobów, aby określić jakość marki . Zacznij od tego, z czego wykonane są pędzle. – Syntetyczne pędzle są tańsze i mogą się szybciej łamać. Są popularne wśród początkujących makijażystów, ponieważ są tanie i łatwe do czyszczenia, ale nie wytrzymują tak długo jak pędzle z naturalnego włókna. Szczotki z włókna naturalnego są najdroższe, ale wyróżniają się nadzwyczajną jakością. Szczotki z naturalnego włókna są wykonane np. w 100% z czystego włosia borsuka, dzięki czemu zachwycają łatwością obsługi i wytrzymałością.

Wskazówki dotyczące wyboru nowych pędzli do makijażu

– Gdy kupujesz w drogerii, upewnij się, że pędzle pochodzą od renomowanej marki. – Zawsze testuj pędzel na grzbiecie nadgarstka przed nałożeniem makijażu. – Wypróbuj różne pędzle do różnych produktów.

– Po każdym użyciu, wyczyść swoje pędzle do makijażu ciepłą wodą i delikatnym mydłem.

– Nie przechowuj swoich pędzli w torbie do makijażu z innymi produktami lub w pojemniku na pędzle do makijażu.

– Jeśli kupujesz zestaw startowy, upewnij się, że kupujesz odpowiednie pędzle do swoich produktów do makijażu.

– Zainwestuj w wysokiej jakości pędzle do makijażu.

– Na rynku istnieje wiele środków do czyszczenia pędzli do makijażu. Upewnij się, że regularnie czyścisz swoje pędzle do makijażu. Stosuj się jednocześnie do wskazówek dotyczących czyszczenia – te z powodzeniem znajdziesz na opakowaniu.