wypadanie włosów

Jakie są najczęstsze przyczyny wypadania włosów?

Wypadanie włosów to niezwykle powszechny problem, który dotyka zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Wiek czy rodzaj włosów nie mają tu żadnego znaczenia. Co więcej, niejednokrotnie zdarza się, że problem ten jest bagatelizowany, ponieważ utrata włosów uznawana jest za coś zupełnie normalnego i naturalnego. Oczywiście jest to prawda, ale tylko wtedy gdy mówimy o utracie około 50 do około 100 włosów dziennie. O ile liczenie każdego kosmyka z osobna jest zadaniem raczej niewykonalnym, tak jeżeli ilość włosów, która zostaje na szczotce po czesaniu ulega drastycznemu zwiększeniu – wówczas może być to jednoznaczny sygnał, że nasze włosy lub skóra głowy potrzebują pomocy.

Kilka słów o przyczynach wypadania włosów

Na początek warto byłoby zastanowić się, jakie są najczęstsze przyczyny wypadania włosów. Wśród najpopularniejszych powodów wyróżnia się:

  • różnorodne anomalie skóry głowy,
  • genetykę,
  • stan zapalny organizmu,
  • nieleczone lub leczone w niewłaściwy sposób łojotokowe zapalenie skóry,
  • chemioterapię,
  • niektóre operacje plastyczne,
  • nadmierny stres.

To oczywiście nie wszystkie przyczyny, które odpowiadają za nadmierne ilości wypadających włosów. Na uwagę zależy również niewłaściwa i niezdrowa dieta. Zastanawiasz się więc czym, jest zdrowa i zbilansowana dieta? O podstawowych zasadach tego stylu życia pisaliśmy tutaj.

W momencie dostrzeżenia większej niż zwykle ilości gubionych włosów koniecznością może okazać się wizyta u lekarza POZ lub dermatologa. Im wcześniej zostanie rozpoznany problem i wdrożenie będzie właściwe leczenie, tym większe szanse na jego zahamowanie. Główne rodzaje leczenia wypadania włosów to: miejscowe, doustne, , leczenie światłem, iniekcyjne,, a w niektórych przypadkach także przeszczepy.

Codzienną pielęgnację warto wzbogacić również o specjalistyczne kosmetyki przeznaczone do walki z tym konkretnym problem. Marka ducray.com posiada w ofercie zarówno suplement diety, jak i szampony czy czy płyny w sprayu przeciw wypadaniu włosów. Kompleksowe dbanie o fryzurę to podstawa!