Jak dbać o zdrowie psa lub kota?

pies i kot jak dbać o zwierzęta domowe

Każdy właściciel psa lub kota marzy o tym, by pupil jak najdłużej cieszył się dobrym zdrowiem oraz wspaniałą kondycją. Jak to zrobić, by marzenie stało się rzeczywistością? Wystarczy wprowadzić poniższe zasady!

Regularnie odwiedzaj weterynarza

Wizyty u weterynarza są nieodłącznym elementem pielęgnacji zwierząt domowych. Specjaliści nie tylko sprawdzą stan zdrowia, dobiorą odpowiednie leki w przypadku choroby, ale także udzielą szeregu porad, jak utrzymać czworonożnego przyjaciela jak najdłużej w dobrej kondycji.

Zadbaj o dobrą karmę

Odpowiednie pożywienie to absolutna podstawa. Powinniśmy dostarczać naszym czworonożnym podopiecznym takich karm, które zapewnią im dostęp do wszystkich składników odżywczych. Ponadto, karmy powinny być dostosowane do wieku oraz indywidualnych potrzeb zwierząt. Nieco innych składników potrzebuje bowiem starszy, schorowany zwierzak, a nieco innych zdrowy i energiczny szczeniak.

Zapewnij odpowiednią dawkę ruchu

Koty większość czasu śpią, ale jak to się mówi chadzają także własnymi drogami. My, jako właściciele powinniśmy umożliwić pokonywanie tych ścieżek, nawet w naszym niewielkim mieszkaniu. Z psami rzecz jest nieco bardziej skomplikowana. One zwykle potrzebują spacerów, a także wybiegania się, by zużyć nieco nagromadzonej energii. Ma to jednak swój plus. Dotleniamy się wraz ze zwierzakiem, a także możemy razem z nim pobiegać czy pomaszerować, co wpływa pozytywnie zarówno na nasze zdrowie, jak i sylwetkę.