Suche włosy - co mogę zrobić?

Suche włosy – co mogę zrobić?

Suche włosy – co mogę zrobić? To pytanie zadają sobie zarówno osoby, które od lat zmagają się z problemem suchych włosów, jak i te, które po raz pierwszy mają do czynienia z suchymi i łamliwymi pasmami. Pierwszą sensowną i logiczną rzeczą, jaką należy zrobić, jest zmiana rutyny pielęgnacji włosów. Może to jednak nie wystarczyć. Przed nami dogłębny przewodnik, który pomoże Ci dowiedzieć się, jak pozbyć się suchych włosów.

Suche włosy – co robić: Dlaczego włosy są suche?

Masz włosy suche – co możesz z tym zrobić i jak sprawić, by wróciły do normy? Pierwszym krokiem jest ustalenie, skąd bierze się problem. Czy masz długą historię suchych włosów, czy też doświadczyłaś ich niedawno?

Jeśli do niedawna Twoje włosy nie wyglądały tak samo, musisz sprawdzić, co się ostatnio zmieniło. Może farbowałaś włosy lub stylizowałaś je za pomocą suszarki i lokówki? A może właśnie przyjechałaś z nad morza, gdzie Twoje włosy były narażone na działanie promieni słonecznych i słonej wody? Prawda jest taka, że może to być cały szereg problemów.

Główne przyczyny nagłego wysuszenia włosów

  • Zmiana zwykłych produktów do pielęgnacji włosów.
  • Niedawne farbowanie włosów, trwała ondulacja lub prostowanie włosów.
  • Częsta manipulacja włosami (stylizacja, suszenie).
  • Czynnik klimatyczny (słońce i wiatr uszkadzające włosy latem, mróz zimą).
  • Przeprowadzka do nowego miasta lub kraju (woda, którą myjesz włosy, może różnić się w zależności od miejsca). Ponadto ogólny stres organizmu związany z ruchem wpływa na stan włosów.
  • Zmiana diety (brak korzystnych witamin i minerałów może wpłynąć na stan i wygląd włosów).

Te i inne czynniki mogą wpływać na wygląd twoich włosów. Więc masz suche włosy – co robić?

Suche włosy? Sprawdź jakie szampony będą dla Ciebie najlepsze na Klorane.com.

Po pierwsze, ważne jest, aby codzienna pielęgnacja włosów była dostosowana do potrzeb włosów suchych.

1. Wybór właściwych produktów do włosów suchych

Warto zdecydować się na szampon i balsam nawilżający z odżywczymi i głęboko nawilżającymi składnikami. Nie zapomnij również o zastosowaniu produktu do stylizacji włosów. Nawilżająca maska do włosów powinna załatwić sprawę. Może być stosowany do trzech razy w tygodniu.

2. Suche włosy – co mogę zrobić? Wysuszyć prawidłowo.

Po drugie, najlepiej jest ograniczyć regularne, szkodliwe suszenie włosów. Na przykład, susz włosy powietrzem, zamiast suszyć je suszarką. A jeśli już musisz układać włosy (lub suszyć je na słońcu), warto włączyć do swojej rutyny pielęgnacyjnej produkty termoochronne.

3. Suche włosy – co robić: zmień wszystko.

Ważne jest, aby upewnić się, że włosy otrzymują wystarczającą ilość wilgoci z wody, której używasz, a nawet z powietrza wokół nich. W końcu zbyt suche powietrze i twarda woda mogą znacznie pogorszyć kondycję Twoich włosów. Możesz rozważyć zakup nawilżacza w domu i dodanie środków zmiękczających do wody do mycia naczyń. Można je kupić w specjalistycznych sklepach.

4. Zmiana diety dla włosów suchych

Jeśli masz suche, łamliwe włosy, musisz uzupełnić witaminy i minerały w swoim codziennym menu. Pokarmy bogate w witaminę A, cynk i kwasy tłuszczowe powinny być dodawane w pierwszej kolejności.

Jeśli nie jesteś uczulony na ryby i owoce morza, warto urozmaicić swoją dietę. Nie należy zapominać o owocach i warzywach.

5. Zawsze miałam suche włosy – co robić?

Czy już kilka razy uciekałeś się do powyższych wskazówek, ale nie przyniosły one pożądanych rezultatów? Być może nadszedł czas na wizytę u lekarza. Na przykład trycholog. Przeprowadzi on niezbędne badania i pomoże Ci zrozumieć, dlaczego masz suche włosy. Przyczyn medycznych może być wiele: nieprawidłowe funkcjonowanie gruczołów łojowych, problemy z układem hormonalnym, zaburzenia równowagi hormonalnej, choroby przewodu pokarmowego, a nawet różnego rodzaju alergie. Po zidentyfikowaniu przyczyny, lekarz zaleci odpowiednie leczenie.

6. Suche włosy – co możesz zrobić? Maska domowej roboty

Jednak w oczekiwaniu na wyniki badań, możesz spróbować leczyć suche włosy za pomocą ludowych środków. Suche włosy – co zrobić z nimi w domu? Na przykład, przygotować maski do leczenia jednego z popularnych przepisów. Na nich można znaleźć prawdziwe recenzje w Internecie.

Przed zastosowaniem maseczek własnej roboty warto jednak upewnić się, że nie jesteśmy uczuleni na ich składniki. Zaleca się wykonanie testu na niewielkim obszarze skóry i odczekanie chwili. Najlepiej zawczasu skonsultować się z dermatologiem lub trychologiem.